20 października delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego wraz z księdzem proboszczem Karolem Kaczorem i rodziną księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego – łącznie 19 osób – przebywała w Szczecinie.

Wyjazd Skoczan wiązał się z 10 rocznicą śmierci księdza Arcybiskupa Szczecińsko – Kamieńskiego Mariana Przykuckiego i jego uczestnicy skupili się na uroczystościach religijnych odbywanych w Katedrze Świętego Jakuba. O godzinie 12.00 uczestniczyli we Mszy świętej koncelebrowanej, której głównym celebrantem był ksiądz prałat Dariusz Knapik, a wygłaszającym homilię ksiądz Karol Kaczor. Po Mszy świętej nastąpiło przejście do krypty, w której spoczywa ciało Śp. Arcybiskupa. Tu złożono kwiaty, zapalono znicze i odmówiono modlitwę w intencji zmarłego. Po uroczystościach modlitewnych delegacja została zaproszona na wspólny posiłek, w trakcie którego Skoczanie zostali zaproszeni do ponownego przyjazdu za rok do Szczecina.

Minął tydzień i w dniu 27 października, tym razem występując w charakterze gospodarzy bracia zorganizowali gościnny Turniej Strzelecki dla  Fundacji „Podróże bez granic”.

Z kolei w następny dzień- 28 października bracia: Król Żniwny AD 2018 Stanisław Grzegorzewski i  Król Żniwny AD 2019  Franciszek Baranowski gościli w Bractwie dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego w Potrzanowie na czele z ich „panią” – wychowawczynią Karoliną Świętek.

Stanisław Grzegorzewski