Spełniły się marzenia uczestników „emeryckiego Sylwestra” i w sobotę – 9 lutego, sala Biblioteki Gminnej przy ulicy Ciastowicza ponownie wypełniła się ludźmi trzeciego wieku. Królowali członkowie skockiego Oddziału Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a całość dopełnili dobrze czujący się w „emeryckim towarzystwie” członkowie ich rodzin i przyjaciele.

Muzykę taktownie serwował i w rolę wodzireja wcielił się z powodzeniem Antoni Wiśniewski, a o atrakcje dla uczestników zadbali członkowie Zarządu z przewodniczącą Małgorzatą Florysiak na czele.  Wspaniała atmosfera i swojski klimat sprawiły, że jak zawsze wszyscy bawili się doskonale. Zabawa odbywała się w okresie walentynek, więc tradycyjnie nie zabrakło akcentów związanych z Dniem Zakochanych. Na hasło maestro Antoniego panowie na środku sali utworzyli okolicznościowy chór i stojącym naprzeciw nim z lampkami szampana paniom zaśpiewali „Na zdrowie Pań”. Po spełnionym toaście panie i panowie już wspólnie zaśpiewali znaną z repertuaru Zespołu Filipinki” piosenkę „Wala- twist” („Walentynę”).

Organizator – Zarząd Oddziału- przygotował też niespodzianki w postaci konkursów. W jednym z nich panowie losowali losy z imionami pań, w których nagrodą był taniec z wylosowaną pod tym imieniem panią. Drugą niespodzianką był taniec par z balonikami, w którym zwycięzcą została para, której najdłużej bez posługiwania się rękami udało się utrzymać balonik między sobą. W tańcu tym zwyciężyły i nagrody zdobyły małżeństwa: Barbara i Roman Wresińscy oraz Janina i Bolesław Mikołajczykowie.

Wspomniany wieczór taneczny, to nie jedyne atrakcyjne spędzenie czasu naszych „emerytów”. W miesiącu lutym z inicjatywy Zarządu Koła kilkudziesięciu spośród nich zaliczyło  też dwie udane zorganizowane wyprawy do wągrowieckiego Kina na polskie komedie: „Misz Masz Kogel Mogel 3” oraz na „Planeta Singli 3”. 

Edmund Lubawy
Foto. Stanisław Grzegorzewski