W Wągrowcu 15 września odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo- Pożarnicze. Zawody te są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Zawody wojewódzkie i zgodnie z kalendarzem zawodów sportowo-pożarniczych OSP rozgrywane są co cztery lata. Startują w nich zwycięzcy zawodów powiatowych. Powiat Wągrowiecki reprezentowany był przez drużynę OSP z Łekna. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach- ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej 7x50m.

Swój skromny udział w organizacji tak dużego przedsięwzięcia miały także jednostki z terenu Gminy Skoki- OSP Kakulin oraz OSP Skoki- druhowie wspierali głównych organizatorów od strony technicznej. O część artystyczną zadbała Orkiestra Dęta OSP Skoki pod batutą Artura Pokorzyńskiego.