Prawie 30 wędkarzy, członków Koła nr 120 PZW w Skokach zebrało się w sobotni poranek 12 kwietnia koło przysłowiowego Robin Hooda, aby wziąć udział w corocznej akcji sprzątania brzegów jeziora Rościńskiego.

Jezioro sprzątano od strony Skoków jak i od strony Rościnna. Łącznie zebrano i odwieziono ok 50 worków odpadów, które nigdy się nie powinny znaleźć tam skąd je uprzątnięto. Niestety wśród zebranych śmieci królowały takie które w 100% świadczyły o tym, że zostawili je właśnie wędkarze, czyli np. pudełka po przynęcie, opakowania po zanęcie i inne. Smutny to fakt, że ci którzy przychodzą nad wodę i chcą się cieszyć pięknem przyrody tak się właśnie zachowują!!!

W tym roku sprzątanie jeziora podsumowano ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami na plaży od strony Rościnna.

Wcześniej bo z początkiem kwietnia przedstawiciele Koła wzięli też udział w akcji sprzątania jez. Borowego w Sławicy.

sprzatanie_1 sprzatanie_2 sprzatanie_3

sprzatanie_4 sprzatanie_5 sprzatanie_6

sprzatanie_7 sprzatanie_8 sprzatanie_9

sprzatanie_10 sprzatanie_11