Muzeum Regionalne w Wągrowcu zorganizowało czasową wystawę poświęconą 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wystawa nosi tytuł „Jeszcze Polska nie zginęła….” – Pamiątki z czasów pruskich, powstania wielkopolskiego i odrodzenia Rzeczypospolitej ze zbiorów Wojciecha Poprawskiego z Gołańczy.

Wystawa ta stała się nie lada gradkom dla członków Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koła w Skokach i dlatego zorganizowano autokarowy wyjazd na nią we wtorkowe popołudnie 28 stycznia. Po wystawie oprowadził zwiedzających właściciel udostępnionych zbiorów pan Wojciech Poprawski oraz dyrektor Muzeum pani Małgorzata Kranc. Oglądający wystawę z wielkim uznaniem podziwiali zgromadzone na przestrzeni prawie czterdziestu lat eksponaty gołanieckiego miłośnika historii.

Zwiedzający wystawę podziękowali panu Poprawskiemu za osobiste przedstawienie zbiorów oraz pani dyrektor Muzeum, wręczając im wydawnictwa związane z ziemią skocką przekazane przez pana Tadeusz Kłosa Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, który także partycypował finansowo w kosztach wyjazdu, za co serdeczne podziękowania składają mu uczestnicy.