Wędkarze z Gminy Skoki wraz z kolegami z Rogoźna, Swarzędza i Kobylnicy brali udział w II Otwartych Zawodach Morskich na Bałtyku. Zawody dorszowe 25 września zorganizowało dwóch wędkarskich zapaleńców ze Skoków: Jacek Dudek i Mariusz Kielma.

Po kilkugodzinnej podróży autokarem do Kołobrzegu i wcześniejszym rozlosowaniu stanowisk połowowych ok. 4 godz. nad ranem kuter rybacki Pasat II wypłynął w morze, aby po ok. 2 godz. rejsu stanąć i dać sygnał do połowu. Pogoda w tym dniu dopisała, ale ryby nie!. Nie wiało, było ciepło, nikt nie zachorował na tzw. „chorobę morską”, ale nie o to chodziło, ryba tego dnia nieszczególnie miała ochotę złapać się na haczyk. Wędkarze więc pomimo wielkich starań nie mogli się pochwalić wieloma zdobyczami. Po ok. 5,5 godz. wędkowania kuter wyruszył w kierunku portu w Kołobrzegu.

W porcie podsumowano zawody, rozdano puchary, medale i dyplomy. Zawody z wynikiem 9 sztuk wymiarowych o łącznej długości 474 cm wygrał skoczanin Romuald Dudek, II miejsce zajął Krystian Żmudziński z wynikiem 8 szt. i 422 cm długości. III miejsce uzyskał skoczanin Karol Neumann łowiąc 7 szt. o długości łącznej 422. Pan Karol dostał uhonorowany pamiątkową statuetką za największą złowioną rybę, która mierzyła 77 cm długości.

POBIERZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI >>>