12 grudnia 2017r. w Jabłkowie zorganizowano Kiermaszu Świąteczny, na którym  min. mogliśmy podziwiać i nabyć świąteczne wytwory uczestników edukacji twórczej w ramach projektu „Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Skoki”.

Kiermasz zorganizowany został dla całej społeczności lokalnej Gminy. Chcąc umożliwić społeczności gminnej możliwość udziału w kiermaszu, zorganizowaliśmy autokar, który dowiózł zainteresowanych do Jabłkowa. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA- p. Sławomiry Kędziory, która podziękowała za przybycie i przygotowanie kiermaszu, życząc wszystkim wspaniałej zabawy, w pięknym przedświątecznym klimacie. Imprezę rozpoczął  występ uczniów naszej szkoły, którzy w przedstawieniu muzyczno – tanecznym zabrali nas w świat wartości. Po występie młodych artystów nadszedł czas na obejrzenie świątecznych wytworów. Przy kawie i ciasteczku można było nabyć świąteczne akcenty, które ozdobią nasze domy w czasie świąt.  Kiermasz świąteczny był również możliwością do zaprezentowania się warsztatu kulturalno – artystycznego i edukacji wizerunkowej. Wyłoniona z warsztatu grupa wokalna prowadzona przez trenera Pana Piotra Wiśniewskiego śpiewając kolędy i pastorałki wprowadziła nas w zaczarowany, piękny  nastrój świąteczny. Niespodzianką był występ grupy tanecznej z edukacji wizerunkowej pod kierunkiem Pani Joanny Tomczak, których taniec przy świątecznych utworach  dopełniły magii świąt.

Na zakończenie ponownie głos zabrała p. Sławomira Kędziora, która złożyła wszystkim Życzenia Świąteczne i Noworoczne, dziękując za przybycie i przygotowanie Kiermaszu.

Plan działań na styczeń, zapraszamy:
Jabłkowo harmonogram styczeń
Lechlin harmonogram styczeń

Danuta Dobrzycka-Klimczak