Tegoroczne kolędowanie „Harfa” rozpoczęła od Pobiedzisk. Pobiedziski Ośrodek Kultury oraz Chór „Melodia” zaprosiły Emerycki Zespół Śpiewaczy „Harfa” na Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Hej kolęda, kolęda”. Przegląd odbył się 8 grudnia br. w piątek w sali widowiskowej Pobiedziskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kostrzyńskiej. Po uroczystym otwarciu Przeglądu o godzinie 1700 nastąpiła prezentacja utworów przez zaproszone zespoły. Każdy zespół miał do dyspozycji 20 minut programu.

W Przeglądzie brały udział następujące zespoły:

– Chór „Melodia”- Pobiedziska, Zespół Śpiewaczy „Chrobry”- Łopienno, Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień”- Kostrzyn, Zespół Śpiewaczy „My Młodzi”- Witkowo, Zespół Śpiewaczy „Granowianie”- Granowo, Chór Kameralny „Fermata”- Kaźmierz, Emerycki Zespół Śpiewaczy „Harfa”.

Prezentacje wypadły znakomicie. Atmosfera była iście świąteczna. Widownia wspólnie z zespołami śpiewała zarówno te bardziej znane jak i te mniej znane kolędy i pastorałki.

Podsumowania  i oceny zespołów dokonał juror Pan Kazimierz Miller, który w szczególny sposób pochwalił skocki zespól za ciekawą interpretację kolęd, co wzbudziło ogólny aplauz, a zarazem radość zespołu. Skoccy wokaliści zaśpiewali następujące kolędy:

„Gdy się Chrystus rodzi”, „Bracia patrzcie jeno”, „Narodził się Jezus Chrystus”, „Z narodzenia Pana”, „Oj, Maluśki”, „Cicha noc”.

Po podsumowaniu przeglądu zostały wręczone przedstawicielom zespołów trofea oraz dyplomy uczestnictwa. Nasz zespół reprezentowali: dyrygent Antoni Wiśniewski w asyście Jubilatki Pani Haliny Wołkow, która w tym miesiącu obchodzi 90 lat urodzin, co skrzętnie było podkreślone przez Dyrektor Ośrodka Panią Barbarę Matuszewską- Biniszkiewicz. A więc 2017 rok to Jubileusz Haliny i Złote Gody „Harfy” – „Niech Im Gwiazda Pomyślności” nigdy nie zagaśnie…”

Doczekaliśmy się także pięknego jasełkowego występu Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty”.

Na zakończenie organizatorzy imprezy pożegnali uczestników piernikowymi słodkościami. Były jeszcze wspólne fotografie i krótkie filmiki, a potem Pan Franciszek- nasz wierny przyjaciel zespołu- szczęśliwie dowiózł nas do Skoków, które ciągle żyją 650- leciem swego istnienia, a my jako wcześnie urodzeni jesteśmy z tego dumni.

Dzień odpoczynku i 10 grudnia „Harfa” zaproszona przez społeczność szkolną Szkoły Podstawowej w Skokach z Oddziałami Gimnazjalnymi uczestniczyła w Jarmarku Bożonarodzeniowym. „Za serca chwytały polskie pastorałki i kolędy śpiewane przez Wasz Zespół…”, tak wyraziła się jedna z uczestniczek Jarmarku. Nas cieszy to bardzo, ale cieszy też fakt, że dzięki zapewnieniu bezpłatnych dowozów w Jarmarku mogli wziąć udział uczniowie i ich rodzice z terenu całej gminy.

Nadmienić musimy, że rok 2017 zakończymy śpiewem podczas Mszy Świętej 24 grudnia o godzinie 10-tej w kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa, za zmarłych emerytów, rencistów i inwalidów.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy Skoczanom i Gościom
„Harfa”