Ceremonialnym Apelem Brackim i Strzeleckim Turniejem Powstańczo – Niepodległościowym w dniu 11 listopada Kurkowe Bractwo Strzeleckie uczciło Narodowy Dzień Niepodległości. Tradycyjnie już Turniej obejmował kilka konkurencji:

– Turniej Bracki do Tarczy wygrał i Tarczę Bracką „uniósł” Adam Mroziński. II miejsce zajął Krzysztof Jachna, a III Alojzy Pacholski.

– Turniej do Tarczy Darczyńców: zwyciężył i tarczę zdobył Mikołaj Koteras. Na II miejscu uplasował się Robert Koteras, a na III Bogumił Rzepka.

– Turniej Punktowy:

  • w kategorii Młodych Strzelców wygrała Anna Frąckowiak. II miejsce zajęła Zofia Koteras, a III Albert Grzegorzewski.
  • w kategorii pań zwyciężyła Marta Idziaszek. II miejsce zdobyła Halina Wojciechowska, a III Elwira Stoińska.
  • w kategorii panów zwyciężył Robert Koteras. II miejsce wywalczył Mikołaj Koteras, a III Michał Rosik.

– Turniej o Tarczę Jubileuszową ufundowaną przez Stanisława Grzegorzewskiego wygrał i tarczę zdobył Mikołaj Koteras. II miejsce wystrzelał Robert Koteras, a III Andrzej Tatara.

– Turniej Tradycji Niepodległościowej wygrał i wygrawerowanie tego faktu na pamiątkowym pucharze przechodnim zapewnił sobie Przemysław Bagrowski. Finalistą Turnieju został Mikołaj Koteras, a III miejsce zajęli Krzysztof Migasiewicz i Janusz Król.

– Turniej Świętego Mikołaja wygrał Mikołaj Koteras. II miejsce zdobył Michał Rosik, a III Krzysztof Jachna.

Najcelniejszy strzał Turniejów oddał Adam Mroziński.

Na zakończenie Turnieju Powstańczo – Niepodległościowego ogłoszono wyniki Wieloboju Strzeleckiego roku 2017. Wszyscy dowiedzieli się, że niezaprzeczalnym jego zwycięzcą, zdobywając 104 punkty, został Mikołaj Koteras. Na II miejscu, z liczbą 53 punktów, uplasował się Krzysztof Jachna, a na III z 50 punktami Michał Rosik.  

Wszyscy wyżej wymienieni zgodnie z Regulaminem Turnieju uhonorowani zostali zdobytymi tarczami lub pucharami pamiątkowymi i nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Minęły 2 tygodnie i w sobotę 25 listopada członkowie Bractwa w towarzystwie swych rodzin spotkali się ponownie w siedzibie przy ulicy Wągrowieckiej. Tym razem było to spotkanie towarzyskie, na którym przy muzyce serwowanej przez Pawła Ślósarczyka wszyscy świetnie bawili się do niedzielnych godzin rannych.  

Stanisław Grzegorzewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*