Dnia 16 czerwca 2013 roku w Kakulinie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-pożarnicze. W zawodach brały udział 4 drużyny z trzech jednostek OSP – Kakulina, Potrzanowa i Skoków (dwie drużyny).

Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód i ćwiczenia bojowe. Zwyciężyła drużyna gospodarzy dopingowana przez mieszkańców Kakulina, drugie miejsce z nieznaczną stratą zajęło OSP Potrzanowo, dalej uplasowały się drużyny z OSP Skoki. Do zawodów powiatowych, które odbędą się we wrześniu w Mieścisku zakwalifikowała się drużyna OSP Potrzanowo, która uzyskała najlepszy czas w ćwiczeniach bojowych.

Nad poprawnością wykonywanych konkurencji czuwała Komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Zawody obserwował Komendant Powiatowy PSP w Wągrowcu mł. bryg. Jacek Michalak, Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz radny Gminy Skoki Stanisław Janecko.

Na zakończenie zawodów po odczytaniu wyników, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe a na głodnych czekała strażacka grochówka przygotowana przez samego Prezesa OSP Kakulin. Zawody przebiegały w miłej i wesołej atmosferze a drużyny rywalizowały ze sobą wg. zasad fair play.

zawody_gminne_1 zawody_gminne_2 zawody_gminne_3

zawody_gminne_4 zawody_gminne_5 zawody_gminne_6

zawody_gminne_7 zawody_gminne_8 zawody_gminne_9

zawody_gminne_10