PIĄTEK
W piątkowy wieczór 20 października około godziny 20:20 Ochotnicza Straż Pożarna ze Skoków została wezwana do neutralizacji plamy oleju w Sławie Wielkopolskiej, plama oleju ciągnęła na odcinku ok. 5 km z Rejowca do Sławy Wielkopolskiej.

SOBOTA
Druhowie z jednostki OSP w Skokach w sobotni wieczór zostali wezwani do wypadku na drodze wojewódzkiej 196 w Roszkowie, kierujący pojazdem marki Renault Clio z niewiadomych przyczyn uderzył w przydrożne barierki. W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia i została przetransportowana przez ZRM do szpitala w Wągrowcu. Na miejscu pracowały 3 zastępy Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe, 2 radiowozy Policji. Kolejne zdarzenie miało miejsce w nocy około godziny 0:30, kierujący samochodem osobowym zjechał do przydrożnego rowu w miejscowości Skoki, na szczęście obyło się bez żadnych obrażeń.

NIEDZIELA
W niedzielne popołudnie druhowie zabezpieczali II Półmaraton biegowy Wągrowiec-Skoki, lecz podczas imprezy rozległ się dźwięk syren, druhowie zostali wezwani dwoma zastępami GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Pawłowo Skockie, po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pala się sadze w kominie, działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pieca, zasypaniu oraz wyczyszczeniu przewodu kominowego.

teks i zdjęcia: OSP SKOKI