Choć Antoniewo leży w gminie Skoki, to tak naprawdę niewiele informacji o tym, co się dzieje w tamtejszym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, można znaleźć na gminnej witrynie internetowej. Przyznaję, że to przede wszystkim nasza wina, czyli osób tam pracujących.

A przecież w Antoniewie dzieje się naprawdę wiele. Choć to niewielka społeczność, to imprez tu organizowanych przez młodzież i dla młodzieży jest bez liku.

Staramy się, w miarę naszych możliwości uczestniczyć także w życiu gminy i czasem pojawiamy się na imprezach organizowanych choćby przez skocką bibliotekę.

A teraz postanowiliśmy zaprosić Skoki do siebie. No, co prawda nie całe miasto, ale seniorów – członków Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skokach.

W środowe popołudnie 20 marca br. w auli naszej placówki gościliśmy sporą Ich reprezentację, traktując to jako zaszczyt. Byliśmy szczęśliwi, iż przyjęto zaproszenie młodzieży, która w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Przybliżamy Janusza Korczaka sobie i innym” zaprezentowała w montażu poetycko – muzycznym postać patrona naszej placówki, a także przedstawiła historię i dzień dzisiejszy Ośrodka.

Reakcja widowni, która przecież była uczestnikiem niejednej imprezy i to w wykonaniu zawodowych artystów, sprawiła nam wielką radość.

Cieszymy się, że mogliśmy pokazać cząstkę tego, czym żyjemy w Antoniewie i choć trochę przybliżyć naszą placówkę osobom, które ją znały tylko z widzenia lub obiegowych opinii.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie, bo każda okazja jest dobra, aby w praktycznych działaniach uczyć młodzież szacunku dla starszych, a osobom „wcześniej urodzonym” ukazywać, że młodzi nie tacy znowu źli, jak czasem o nich myślimy.

Dziękujemy Wam, Państwo, serdecznie, że byliście z nami.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza, który udostępnił seniorom autokar, aby bezpiecznie dotarli do nas.