Tradycyjnie 22 lutego, w rocznicę urodzin i śmierci założyciela światowego skautingu, generała Roberta Baden Powela, harcerze i skauci z całego świata obchodzą Dzień Myśli Braterskie. Tegoroczne obchody w hufcu Wągrowiec zorganizowane zostały w Centrum Edukacji Leśnej. Na uroczystości przybyła 20 osobowa delegacja 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE”. Trasę do stolicy naszego powiatu odbyliśmy koleją. Z dworca PKP przeszliśmy ok. 3 km. do leśnego ośrodka. Tam przywitał nas i harcerzy z innych środowisk, gospodarz pan leśniczy Marek Król oraz główny organizator harcmistrz Krzysztof Wojtaszek.

Na początku pan leśniczy opowiedział nam o środowisku przyrodniczym wągrowieckich lasów. Wielkie zdziwienie wzbudziła informacja, że można znaleźć tropy wilka. (po tej informacji chętnych na samotne wycieczki po lesie nie było). Ale gospodarz uspokoił wszystkich, twierdząc, że są to pojedyncze przypadki, które nie zagrażają człowiekowi.

Około godziny 19:00 rozpoczęła się uroczysta polowa Msza Święta w intencji harcerzy z hufca Wągrowiec, a szczególnie tych, którzy w minionym roku odeszli na wieczną wartę. Podczas mszy Julia i Edward czytali fragmenty Pisma Świętego.

Po mszy kontynuowano uroczystości. Wykorzystując obecność instruktorów z Kręgu „Damy Radę”, miały miejsce wspomnienia i dyskusje między harcerzami reprezentującymi różne pokolenia. Przeplatane były one harcerskimi piosenkami począwszy od najnowszych do szlagierów sprzed lat. Podczas tej uroczystości, z rąk Komendanta Hufca podharcmistrza Mateusza Krakowiaka, drużynowy 7 SDH „HYCE” otrzymał przyznaną przez Komendanta Chorągwi honorową odznakę „Harcerska Służba Ziemi Wielkopolskiej”.

Ponieważ robiło się coraz chłodniej, coraz ciaśniej robiło się przy ogniu. Gospodarze imprezy po obrzędowym zakończeniu i wspólnej fotografii na ruszt rzucili kiełbaski, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Po pewnym czasie część pieszo, a cześć podstawionym autobusem udała się do Gimnazjum nr 1, gdzie był nasz nocleg. Nie wszyscy wykorzystali ten czas na odpoczynek. Wielu wzięło udział w śpiewankach i grach, które miały na celu jeszcze większą integrację środowiska.

Następnego dnia po porannych porządkach i zajęciach drużyny udaliśmy się do ZSP nr 1. miała tam miejsce akcja związana z honorowym krwiodawstwem i przeszczepami szpiku kostnego. Byliśmy świadkami jak ludzie zapisywali się na listę dawców oraz wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji na temat organizowanej akcji. Obdarowani naklejkami i gadżetami ruszyliśmy na dworzec PKP, by po chwili być już w Skokach.

dzien_mysli_braterskiej_1 dzien_mysli_braterskiej_2 dzien_mysli_braterskiej_3

dzien_mysli_braterskiej_4 dzien_mysli_braterskiej_5 dzien_mysli_braterskiej_6

dzien_mysli_braterskiej_7 dzien_mysli_braterskiej_8 dzien_mysli_braterskiej_9

dzien_mysli_braterskiej_10 dzien_mysli_braterskiej_11 dzien_mysli_braterskiej_12

dzien_mysli_braterskiej_13 dzien_mysli_braterskiej_14