7 grudnia br. Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach otrzymała prezent mikołajkowy w postaci nowoczesnego sprzętu ratownictwa technicznego marki LUKAS, którego całkowity koszt wyniósł 55 tyś złotych.

Fundatorem sprzętu, który zastąpi dotychczas użytkowany w OSP od 2006 roku sprzęt HOLMATRO było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Głowna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Samorząd Gminy Skoki.

Nowy, wysokiej jakości sprzęt pozwoli skockim strażakom ochotnikom na bardziej bezpieczne i szybsze prowadzenie różnego rodzaju akcji ratunkowych, w tym głownie związanych z usuwaniem skutków wypadków drogowych. Jest to o tyle ważne, że skocka Ochotnicza Straż Pożarna jest jednostką, która po strażakach zawodowych z Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, prowadzi najwięcej akcji ratowniczych w powiecie, a od ich sprawności, umiejętności i szybkości działania niejednokrotnie w głównej mierze zależy zdrowie i życie uczestników wypadków drogowych.

Gratulując naszym „Rycerzom Świętego Floriana” otrzymanego sprzętu w imieniu Samorządu Gminy Skoki i redakcji „Wiadomości Skockich” życzymy im samych udanych akcji ratunkowych i sukcesów w nadchodzącym 2013 roku.