Pogoda w tym roku jaka jest, każdy widzi! Wyjątkowo nie dopisała ona uczestnikom III Rajdu Bibliotekarza, jaki odbył się 7 maja z metą w Bibliotece Publicznej w Skokach.

Organizatorzy już nawet rozważali możliwość jego odwołanie, gdyż jeszcze pół godziny przed startem lało niemiłosiernie. A tu niespodzianka, zaczęli zjeżdżać się rowerzyści. Sygnał z Murowanej Gośliny, że tam także są (jedna trasa była trasą skocką, druga wiodła z Murowanej Gośliny). I deszcz zelżał, więc hasło jedziemy! W sumie w Rajdzie Bibliotekarza łącznie udział wzięło ok 60 osób z ponad 160 zapisanych. Sprawdziły się słowa, że nie ma złej pogody, a jedynie zły ubiór oraz stara prawda, że rower to sposób spędzenia wolnego czasu dla prawdziwych twardzieli i że hartuje on i ciało i duszę.

Po przejechaniu swoich tras wszyscy spotkali się w skockiej książnicy, gdzie rozgrzała ich pyszna zupa. Biblioteki w Skokach oraz Murowanej Goślinie ufundowały nagrody książkowe, a z uwagi na to, że liczba uczestników bardzo zmalała, każdy zakończył Rajd z książką.

Jaki z tego morał? Pogoda w tym roku póki co nas nie rozpieszcza. Ale to nie znaczy, że mamy siedzieć w domu. Zachęcamy mimo wszystko do aktywności fizycznej i mamy nadzieję, że pogoda w końcu pokarze swoje przyjazne oblicze.

Na koniec słów parę z podziękowaniami, a kierujemy je do pracowników Bibliotek w Skokach i Murowanej Gościnie, wszakże książka to doskonałe uzupełnienie roweru. Bo co jest przyjemniejszego, jeśli nie dobra książka po rowerowej wycieczce w ramach rekonwalescencji zmarnowanego pozytywnie ciała?

Do zobaczenia na szlaku

Galeria zdjęć z Rajdu: