Tym razem o swoich podróżach, zgromadzonej w skockiej bibliotece publiczności, w dniu 3 października opowiadał znany prezenter pogody, dziennikarz, ale przede wszystkim podróżnik – Jarosław Kret.

Pan Jarosław to przesympatyczna osobowość, ciepły charakter i dobry duch. W pierwszej części swojej opowieści podzielił się ze słuchaczami swoimi odczuciami i doświadczeniami z Polski, którą przedstawia w swoim programie telewizyjnym „Polska według Kreta”. Z jego relacji i doświadczeń wynika, że w naszym kraju zachodzą pozytywne zmiany jeśli chodzi o nastawienie na turystów. Warto zwiedzać kraj nie tylko na północy i na południu, ale także warto zagłębić się w inne rejony i dotknąć tamtej kultury i przyrody.

W dalszej części pan Jarosław pokazywał zdjęcia ze swojego pięcioletniego pobytu w Indiach. Promował tym samym swoją książkę pt. „Moje Indie”. Z Indii przenieśliśmy się na Madagaskar, gdzie na przepięknie wykonanych zdjęciach mogliśmy oglądać ginącą niestety endemiczną przyrodę tej afrykańskiej wyspy.

Swoją opowieścią pan Jarosław zachęcił do kupienia swoich książek i z wielką chęcią stawiał w nich swój autograf, ozdobiony fantazyjnymi rysunkami.