22 lipca 24 osobowa grupa miłośników marszu z kijami nordic walking w idealnej pogodzie wyruszyła spod stacji PKP w Sławie Wlkp. w Gminie Skoki w 15 km wędrówkę w ramach IV Lata z Przewodnikiem po „Puszczy Zielonka” pod przywództwem Karoliny Stefaniak i Łukasza Ogórkiewicza.

Uczestnicy jak się okazało oprócz mieszkańców Skoków przyjechali do nasz z Poznania, Puszczykowa, Wierzenicy, Lubonia, Murowanej Gośliny i innych zakątków kraju. Gmina Skoki pokazała uczestnikom najpiękniejsze miejsca, niekoniecznie znajdujące się w samej Puszczy Zielonka. Wędrowaliśmy przepięknymi lasami okolic Brzeźna i Potrzanowa, dotarliśmy nawet pod tzw. Górę Zamkową nad jez. Włókna będącą grodziskiem wpisanym na listę zabytków archeologicznych Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu. Konia z rzędem temu kto w końcu poda prawdziwą historię tego miejsca. Zahaczyliśmy także o jez. Włókna, mogąc podziwiać jego panoramę ze skarpy od strony pałacu w Potrzanowie.

Zmęczeni i zadowoleni dotarliśmy na metę, gdzie na strudzonych wędrowców w Barze Zapiecek czekała pyszna kwaśnica.

Zapraszamy na kolejne atrakcje w ramach Lata z Przewodnikiem ….. >>>>