rajd_269Po raz V Burmistrz Miasta i Gminy Skoki wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowali rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Odpowiedzialny Kierowca w dniu 3 czerwca br.

Kilkudziesięciu uczestników rowerowej wycieczki w drogę ze skockiego rynku wypuścili Burmistrz Tadeusz Kłos oraz Małgorzata Szpendowska – Wylegalska Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rowerzyści udali się pod Gimnazjum w Skokach aby wyruszyć tropem średniowiecznych wojów. Tym razem cyklistów nie prowadził żaden przewodnik, sami musieli znaleźć trasę wiodącą do mety, a oznakowaną strzałkami. Jak się okazało nikt się nie zgubił, choć trasa była bardzo kręta, wiodła lasami Potrzanowa oraz Brzeźna i na mecie pojawili się wszyscy uczestnicy. Tu w Potrzanowie, w gospodarstwie agroturystycznym „Relax 4 all” prowadzonym przez panią Małgorzatę Sinderson czekała na rowerzystów kiełbaska z grilla, pyszny placek i kawa oraz zimne napoje.

Po posiłku, odpoczynku i przywitaniu przez wojów z grodu piastowskiego z początków państwa polskiego rozpoczęto gry i zabawy. Jak się okazało atrakcje przewidziane były gównie dla dzieci, lecz dorośli również w nich chętnie uczestniczyli. Było wiec przeciąganie liny, strzelanie z łuku, kacze narty, kręcioła. Chętni mogli przymierzyć średniowieczne zbroje i kolczugi, wybijać monety oraz spróbować swych sił w pojedynku na miecze i topory. Dzieci w otwartej bitwie rozgromiły, nie dając żadnych szans średniowiecznych najeźdźców. Na młodych zwycięzców konkursów czekały nagrody.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz policjantom z Komisariatu Policji w Skokach za zapewnienie bezpiecznego przejazdu odcinkiem ruchliwej drogi Wągrowiec – Poznań. Szczególne podziękowania należą się panu Maciejowi Tadeuszowi za wyznaczenie i oznakowanie trasy rajdu oraz pomoc techniczną na trasie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.