Blisko 50 rowerzystów, głównie mieszkańców Gminy Skoki wyruszyło w słoneczną niedzielę na trasę IV Rajdu Rowerowego Etno Klimaty, którego drogi podobnie jak dwa lata temu prowadziły do Jaracza, gdzie w tym dniu odbywał się coroczny Festyn Młynarski.

Dla przypomnienia Jaracz to niewielka miejscowość położona malowniczo nad rzeką Wełną w gminie Rogoźno, niespełna 20 km od Skoków, a znajduje się tam Muzeum Młynarstwa i Urządzeń Wodnych i jest ono oddziałem tematycznym Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Rajd do Jaracza przynajmniej oficjalnie kończy sezon rowerowy w Gminie Skoki, jednakże piękna złota jesień zachęca ciągle do rowerowych wycieczek w malownicze miejsca, których szczególnie w Gminie Skoki nie brakuje.