200 rowerzystów z przewagą dzieci wzięło udział w rajdzie rowerowym którego trasa wiodła wokół jez. Rościńskiego. Wyruszyli on spod Gimnazjum w Skokach wypuszczeni w drogę przez Burmistrza Tadeusza Kłosa.

Tego dnia pogoda była niezwykle łaskawa dla uczestników dla tego trasa wydawała się jeszcze bardziej malownicza niż zwykle, co ciekawe okazało się, że znaleźli się skoczanie którzy nie byli nigdy na moście pomiędzy jez. Budziszewskim, a Czarnym (niby to już gmina Rogoźno ale miejsce kultowe) 😉

Po ok 2 godzinnej jeździe z paroma przystankami cykliści mali i duzi zawitali do Potrzanowa, na ul. Włókna do Agroturystyki „Morelowy Sad”, gdzie właściciele Małgosia i Przemek czekali na zgłodniałych uczestników rajdu z kiełbaskami z grilla i pysznym plackiem.

Atrakcją przygotowaną głownie z myślą o najmłodszych były surwiwalowe gry i zabawy z grupą rekonstrukcyjną żołnierzy amerykańskich 82nd AIRBORNE Reenactment Team. Pasjonaci militariów ze Skoków pod przewodnictwem Karoliny i Tomasza Obstów przygotowali dla dzieci i ich rodziców niesamowite atrakcje. Barwy obronne, opaska na czoło to początek, potem był tunel z przeszkodami, skoki w worku, rzut granatem. Szczególnie oblegane było stanowisko z krzesaniem ognia oraz stroje i ekwipunek komandosów. Celne oko można było także poćwiczyć strzelając do tarczy. Komandosi rozbili obóz prawie taki jaki w normalnych warunkach musi wystarczyć żołnierzom w ciężkich polowych warunkach. Najmłodsi mogli pomalować czołg z kartonów.

Imprezę jak zwykle zakończyło losowanie nagród wśród zgłoszonych w terminie uczestników rajdu.

Organizatorzy serdecznie dziękują skockim rowerzystom oraz funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Skokach za zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom rajdu na starcie i na trasie rajdu. Dziękujemy także 82nd AIRBORNE Reenactment Team (grupie rekonstrukcyjnej ze Skoków) za zorganizowanie niesamowitych atrakcji dla dzieci. 🙂 🙂 🙂

Rajd zorganizowano przy finansowym udziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach kampanii „Bezpieczny Kierowca”.

Galeria zdjęć z rajdu:

[Not a valid template]