2 lipca 2011 r. rozpocznie się kolejna edycja cyklu „Lato z przewodnikiem w Puszczy Zielonka”. W ubiegłorocznych imprezach (10 wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych) wzięło udział w sumie ponad 250 turystów.

W tym roku główny organizator cyklu – Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” proponuje bezpłatne wycieczki piesze (z dużym naciskiem na wykorzystanie sportu nordic walking) i rowerowe. Co tydzień, w sobotę lub w niedzielę wystarczy pojawić się na starcie z oprowiantowaniem, sprzętem (rower lub kijki – w zależności od charakteru imprezy) i pozytywnym nastawieniem. Przewodnik poprowadzi grupę wg autorskiej trasy i doprowadzi bezpiecznie do mety. Tempo wycieczek z całą pewnością będzie dopasowane do bieżących możliwości fizycznych grupy, a zatem – bez obaw! Wystarczy chcieć! Wyprawy w głąb Puszczy Zielonka będą znakomitą okazją do poznania jej bogactw przyrodniczych i do aktywnego wypoczynku w letnie weekendy. Szczegóły organizacyjne dotyczące wycieczek znajdują się w Kalendarzu imprez turystycznych.

Przechwytywanie_w_trybie_penoekranowym_2011-06-20_143056