W dniach 3-5 marca br., w ramach członkowstwa w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Gmina Skoki promowała swoje walory turystyczne na Wiosennej Giełdzie Turystycznej na Międzynarodowych Targach Poznańskich, jako gmina wchodząca w skład Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka.

Gmina Skoki przystąpiła do Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) stosunkowo niedawno. Wiosenna Giełda Turystyczna była pierwszą imprezą promocyjną w której wzięliśmy udział. Celem statutowym Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej jest m.in. wspieranie rozwoju rynku turystycznego oraz promocja walorów turystycznych gmin członkowskich.

W ramach działań PLOT-u zaplanowano w tym roku szereg akcji promocyjnych w poznańskich centrach handlowych i na imprezach plenerowych. Akcje te będą miały na celu pokazanie Poznaniakom ciekawych miejsc, propozycji na spędzenie weekendów i wakacji.

Kulminacyjną akcją promocyjną zaplanowaną na ten rok, będzie udział w targach turystycznych Tour Salon 2006 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (25-28.10.2006). Targi Tour Salon są największą imprezą turystyczną w Poznaniu.