W sobotnie przedpołudnie 12 maja na szlakach turystycznych Puszczy Zielonka ponad 400 osób pieszo i na rowerach uczestniczyło w trzeciej edycji Rajdu po Puszczy Zielonka „PUSZCZA WPUSZCZA”

Tegoroczny rajd z metą w Murowanej Goślinie rozpoczynał specjalnie przygotowany Weekend Rowerowy. Turyści wcześnie rano, jeszcze przy znakomitej bezchmurnej pogodzie, wyruszyli z 7 punktów startowych (3 trasy zostały odwołane z powodu braku zainteresowania uczestników) w kierunku Puszczy Zielonka, pojawiając się na mecie jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem
(o godzinie dwunastej).

I tym razem sprzed stacji PKP w Skokach wyruszyła rowerowa grupa skoczan aby przed południem dotrzeć na metę rajdu. Przed godziną trzynastą jako ostatni dojechali rowerzyści z Poznania, którzy do przebycia mieli niemal 40 km.

Nowością w III edycji rajdu była specjalnie przygotowana trasa samochodowa, na którą zgłosiło się 12 załóg. Zespoły te otrzymały zaszyfrowana mapę z opisami punktów kontrolnych, które znajdowały się:
– na parkingu pod Dziewiczą Górą,
– przy kościele w Wierzenicy,
– przy kościele w Kicinie,
– przy Informacji Turystycznej w Owińskach,
– w Traperskiej Osadzie w Bolechówku,
– oraz Arboretum Leśnym w Zielonce.

Osoby uczestniczące w rajdzie zostały na mecie posilone grochówką, a następnie zaproszone do wspólnej zabawy w konkursach wiedzy turystycznej i sprawnościowych. Zwycięzcy tych konkursów zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, PTTK Oddział Poznań Nowe Miasto, Wielkopolską Wyższą Szkołę Turystyki i Zarządzania, Szkołę Podstawową i Gimnazjum Salezjanów z Poznania, Solaris Bus&Coach, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Akwen Czerwonak, Urząd Miasta i Gminy w Skokach oraz Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie. Uroczystość dekoracji niestety popsuła pogoda, która rzęsistym deszczem pożegnała rajdowiczów.

Na koniec trzeba dodać, że organizatorami III Rajdu po Puszczy Zielonka „PUSZCZA WPUSZCZA” byli: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, Akwen z Czerwonaka, PTTK – oddział Poznań Nowe Miasto, Wielkopolska Wyższa Szkoła Turystyki i Zarządzania, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjanów z Poznania oraz ZHP z Murowanej Gośliny i Czerwonaka. Impreza została dofinansowana ze środków Powiatu Poznańskiego oraz Urzędu Miasta Poznania. Przy organizacji rajdu współpracowali: Nadleśnictwo Łopuchówko, Zarząd Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Leśny Zakład Doświadczalny z Murowanej Gośliny.