Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy ale i nie tylko mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.
Tym razem ścieżka prowadziła w innym kierunku (ostatni rajd był do Budziszewic). Rowerzyści grupą ok. 40 osób wyruszyli z rynku w Skokach żegnani przez Burmistrza Tadeusza Kłosa i kierując się ulicami miasta przez Rejowiec, Stawiany i Pawłowo Skockie wyjechali poza gminę do Dąbrówki Kościelnej gdzie znajdowała się meta rajdu, a mianowicie w Gospodarstwie Agroturystycznym RANCZO W DOLINIE Hanny Sudoł.

Lecz zanim rowerzyści zajechali na metę czekały ich ciekawe atrakcje, min. zatrzymaliśmy się na odcinku drogi Rejowiec-Stawiany aby zobaczyć proces wypalania węgla drzewnego, mało kto z mieszkańców naszej gminy wie iż na jej terenie znajdują się prawdziwe piece do wypalania węgla drzewnego takie same jakie można spotkać np. na bieszczackim szlaku.

Co niektórzy mogli także zobaczyć na trasie prawdziwego dzika, na szczęście nie wybiegł on nam na drogę, ale był zamknięty w zagrodzie Gospodarstwa Agroturystycznego Jana Mańki w Pawłowe Skockim.

Po szczęśliwym dobrnięciu na metę Hania ugościła nas plackiem drożdżowym, chlebem ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Była też kaszanka, kiełbasa, oraz kawa i herbata.

Tym razem na mecie nie było konkursu, lecz główną atrakcję stanowiły Quady, którymi można było jeździć do woli na rozległych łąkach Rancza w Dolinie.

Wszyscy którzy nie byli mogą żałować, a to z racji tego iż organizatorzy zapewnili także bezdeszczową pogodę choć aura przed rajdem na to nie wskazywała.

Organizatorzy dziękują Komisariatowi Policji w Skokach za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom na najbardziej niebezpiecznych odcinkach trasy.

Kolejny rajd już po wakacjach 15 września z metą w Grzybowie
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!