Od pewnego czasu na terenie naszej gminy działa Agroturystyczne Centrum Sportów Konnych i Rekreacji STAJNIA POD LASEM www.stajniapodlasem.com.pl

Gospodarstwo położone jest na skraju wsi Łosiniec w otoczeniu pół i lasów, a jego powierzchnia to ponad 30 ha z czego 10 ha przeznaczono na łąki i pastwiska, dzięki temu konie mają duże wybiegi i przez większą część roku mogą się delektować soczystą trawą, a w zimie mają pod dostatkiem siana.
W stajni jest 15 boksów, a w chwili obecnej znajduje się tam 19 koni.

Dla gości przygotowano pokoje gościnne z pełnym węzłem sanitarnym i wyżywieniem.
Na miejscu są dwa padoki do jazdy: jeden mały – dla początkujących jeźdźców, drugi duży z parkurem dla bardziej zaawansowanych.
Właścicielami Stajni pod lasem są Małgosia i Wiesiek, obydwoje pasjonaci koni i jeździectwa. Dla swoich gości mają obecnie 10 koni do jazdy wierzchem, kuce dla najmłodszych oraz doświadczonych instruktorów jazdy konnej. Organizują jady konne, rajdy (jedno i kilku dniowe), zajęcia dla osób niepełnosprawnych (hipoterapia), obozy jeździeckie dla dorosłych, młodzieży i dzieci, rodzinne wakacje w siodle, oraz imprezy integracyjne dla firm i szkół. Prowadzą także pensjonat dla koni.

Wszystkich miłośników jazdy konnej, jak i tych którzy chcą dopiero spróbować jazdy w siodle zapraszamy serdecznie do Łosińca,
Kontakt:

MAŁGORZATA BOBROWNICKA – (właścicielka) – tel. 0 694 404 454
WIESŁAW SZCZEPAŃSKI – (właściciel) – tel. 0 694 139 068
MARIA BIELAK – (instruktorka) – tel. 0 602 126 455
ADAM POLAKOWSKI – (instruktor) – tel. 0 602 235 078