Rekordowa jak dotychczas grupa, blisko 120 rowerzystów wyruszyła 21 września z Rynku w Skokach, na trasę ostatniego (czwartego) w tym roku rajdu rowerowego zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Rowerzyści mieli do pokonania ok. 18 km trasę wiodącą przez Karolewo, Szczodrochowo, Rejowiec, Stawiany i Pawłowo Skockie do Dąbrówki Kościelnej, gdzie w Gospodarstwie Agroturystycznym Hanny Sudoł „Ranczo w Dolinie” czekała na nas meta rajdu.

Jak zwykle nie zabrakło na mecie atrakcji, tym razem były to przejażdżki na quadach. Można było też napić się kawy czy herbaty, zjeść ciepły jeszcze placek drożdżowy. Na wszystkich czekały także smażone kiełbaski i chleb ze smalcem domowej roboty.

Tradycją stało się już że nagrody otrzymali najmłodsi i najstarsi uczestnicy rajdu. Najmłodszą uczestniczką, która sama przyjechała na dwóch kółkach do Dąbrówki Kościelnej okazała się niespełna siedmioletnia Zuzanna Stefańska, a najmłodszym rowerzystą był niezawodny Jasio Fertsch. Najwcześniej urodzonymi rowerzystami ostatniego w tym roku rajdu było małżeństwo, państwo Sławomiła i Franciszek Baranowscy.

Szkoda tylko, że nie dopisała pogoda, wypuszczając nas w powrotną pogodę w strugach deszczu. Jednakże wszyscy wróciliśmy szczęśliwie do domu, z kolejnym wpisem do książeczki kolarskiej.

Kolejny rajd już w następnym Roku. Serdecznie zapraszamy.