24 października 2008 roku uczniowie z klas IIIa i IIIc Szkoły Podstawowej w Skokach skorzystali z Dni Otwartych zorganizowanych przez Nadleśnictwo Łopuchówko w ramach Europejskiego Tygodnia Leśnego trwającego w całej Europie.

W Polsce w ramach obchodów można było lepiej poznać pracę leśników. Na terenie całego kraju otwarte zostały m.in. izby edukacyjne, ścieżki, wyłuszczarnie, ośrodki hodowli zwierzyny. Organizowane były seminaria, pikniki, grzybobrania i wiele innych imprez.

Dzieci zwiedziły leśną ścieżkę edukacyjną, weszły ma wieżę widokową na Dziewiczej Górze z której rozpościera się widok na całą panoramę Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”. Dzieci poznały budowę lasu i sposób gospodarowania jego zasobami, znaczenie myśliwych w dbaniu o zwierzynę, podziwiały zróżnicowanie upraw.
W trakcie pieczenia kiełbasek na parkingu leśnym przy Dziewiczej Górze leśnicy opowiadali o swoim zawodzie.

Aldona Lubiatowska, Justyna Markiewicz

Zapraszamy do wyprawy szlakami kompleksu leśnego „Puszczy Zielonka”. szczególnie godna polecenia jest wyprawa na wieżę widokową znajdującą się na szczycie Dziewiczej Góry która jest najwyższym wzniesieniem na terenie Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” (143 m n.p.m). Po dużym pożarze w 1992 roku w którym spłonęło 250 ha Puszczy Zielonka oraz kilku mniejszych postanowiono wzmocnić ochronę przeciwpożarową kompleksu leśnego. W 2005 roku na szczycie Dziewiczej Góry Nadleśnictwo Łopuchówko wybudowało przeciwpożarową wieżę obserwacyjną. Wieża służy również jako punkt widokowy turystom. Żelbetowa wieża na planie koła ma 40 m wysokości. Poziom kabiny obserwacyjnej to 33 m, a pod nią na wysokości 30 m znajduje się taras widokowy z którego rozciąga się piękny widok na Poznań.