Podobnie jak w roku ubiegłym Burmistrz Miasta i Gminy wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował II rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 31 maja tego roku.

Grupa ok. 60 rowerzystów wyruszyła w liczącą 15 km trasę wokół jez. Budziszewskiego. Na trasie, na uczestników czekała niespodzianka. Nawiązywała ona do tematu przewodniego poprzedniego rajdu, a mianowicie ptaków. Tym razem nie był to wykład i slajdy o obrączkowaniu ptaków, mogliśmy bezpośrednio uczestniczyć w tym wydarzeniu. Młodzi ornitolodzy z Rościnna, panowie Hubert Czarnecki i Adam Loręcki tym razem swoje sieci do łapania ptaków rozstawili nad jez. Budziszewskim. Zobaczyliśmy złapanego w sieci ptaka, jego niełatwe wyciągnięcie, zbadanie i zaobrączkowanie. Następnie ptak został wypuszczony na wolność. O obrączkowaniu ptaków pisaliśmy w artykule >>>

Po tym niezwykłym wydarzeniu wyruszyliśmy dalej, by na moście kończącym jez. Budziszewskie od strony Rogoźna zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na mecie przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach czekała na nas kiełbasa z grilla, pyszny placek i moc atrakcji. Były nimi: ścianka wspinaczkowa oraz konkursy z nagrodami przygotowane przez nauczycieli z Gimnazjum.

Slalom rowerowy wygrali:
I Błażej Zienkowicz
II Kamil Jakubowski
III Kinga Mazur

W „łowieniu ryb” najlepsi byli:
I Angelika Musiałkowska
II Marek Pruss
III Kinga Mazur

Najlepiej rzucali do kosza:
I Patrycja Mierzejewska
II Martyna Zakęs
III Magdalena Klewenchagen

Najlepiej rzucili piłeczką tenisową do kosza:
I Błażej Zienkowicz
II Izabela Klewenchagen
III Agata Klewenchagen

Tradycyjnie nagrodzeni zostali najmłodsi i najstarsi uczestnicy. Najmłodszą pedałującą rowerzystką była 6 letnia Małgosia Surdyk, a rowerzystą 9 letni Błażej Zienkowicz. Najstarszą panią była Anna Słoma, a panem Andrzej Szymański.
Wszystkim gratulujemy.

Organizatorzy pragną podziękować paniom z GKRPA, nauczycielom z Gimnazjum w Skokach oraz Komisariatowi Policji za niezawodne czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników rajdu.

Karolina Stefaniak

ZAPRASZAMY NA KOLEJNY RAJD