QUESTY PUSZCZY ZIELONKI

Od dziś 10 maja zapraszamy do gry!

Trasy sześciu questów Puszczy Zielonki już na Was czekają!

Co kryje się pod tą nazwą?

Quest to nic innego jak gra, która może okazać się świetną alternatywą na spędzenie czasu wolnego, zarówno w pojedynkę jak i z dziećmi czy znajomymi. Łączy elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Choć lokalna, może stać się prawdziwą, pełną przygód wyprawą. Zabawa polega na przemieszczaniu się w terenie: po mieście, wsi, lesie czy skansenie, zgodnie z rymowaną instrukcją, opisaną w karcie questowej. Finałem jest odgadnięcie hasła i odkrycie skarbu.

Gry rozwiązywać można o każdej porze roku, a przejście każdej z tras zajmuje od 30 min do 1 godziny.

Gdzie ruszyć?

Akcja Questów Puszczy Zielonki dzieje się w Skokach, Pobiedziskach, Kicinie, Uzarzewie, Murowanej Goślinie i Kiszkowie.

Poznajcie puszczańskie questy, historie związane z gminami członkowskimi Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”, którego gmina Skoki jest członkiem.

Gotową kartę questową można dostać w:

• urzędach gmin: Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Skoki i Swarzędz,
  • Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej ,,Dziewicza Góra” w Czerwonaku,
  • Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach,
  • Skansenie Miniatur w Pobiedziskach
  • Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki,
  • Muzeum Przyrodniczo – Łowieckim w Uzarzewie.

Pobierz Questy do druku:

UWAGA do skockiego QUESTA
Z uwagi na prace remontowe i konserwatorskie które niebawem ruszą w parku i pałacu w Skokach, dostęp do jednego z elementów w QUEŚCIE jest utrudniony, podpowiedz znajdziesz na bramie: