Oto relacja naszej mieszkanki pani Małgosi, na co dzień przewodnika turystycznego i krajoznawcy z wycieczki po Skokach:

W słoneczną sobotę 25 lipca odwiedzili Skoki moi znajomi, przewodnicy z Poznańskiego Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego wraz z rodzinami.
Podczas naszej wędrówki przez miasto odwiedziliśmy m.in. cmentarz żydowski, pałac skocki, mały i duży rynek a także kościół p.w. św. Mikołaja Biskupa należący do Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki oraz podziwialiśmy piękne krajobrazy bagnistych terenów wokół Małej Wełny.
Na naszej trasie nie zabrakło lodów a później przerwy na obiad. Zakończyliśmy naszą wycieczkę w dobrych humorach wspólnym piknikiem na plaży jeziora Włókna w Potrzanowie.
Uczestnicy naszej wycieczki kierują serdeczne podziękowania do działu promocji Urzędu Miasta w Skokach za otrzymane materiały informacyjne i obiecują, że nie była to ich ostatnia wizyta w Skokach.

Małgorzata Wiśniewska
Skoki