DSCF3466To pierwszy taki projekt w Polsce, którego głównym celem jest promocja dzikich terenów poprzez pokonanie pieszo wszystkich puszczy w Naszym Kraju. Projekt ma na celu również zachęcanie ludzi do spędzania czasu w podobnej formie na łonie natury. Całość przewidywanej do pokonania trasy na obszarach 24 puszcz w Polsce to ok. 1600 km. Realizacja projektu rozpoczęła się w maju 2014 roku, do tej pory pokonano Puszczę Białowieską, Notecką, oraz Puszczę Zielonka.

13 września  szlakiem z Czerwonaka do Skoków uczestnicy projektu przeszli trasę liczącą ok 37 km .Z relacji uczestników wynika, że wędrówka okazała się niezwykle ciekawa: „W drodze spotkaliśmy ciekawe osoby zobaczyliśmy sporo ładnych i dzikich zakątków czy też innych urokliwych miejsc.  Wymieniliśmy się doświadczeniami  przeżyliśmy kolejne przygody i przełamaliśmy nowe bariery. To wszystko sprawia, że głód wędrówek jest coraz większy…”

Burmistrz Tadeusz Kłos spotkał się z piechurami na mecie wędrówki- Skockim rynku, by wręczyć pamiątkowe Certyfikaty, pogratulować pasji oraz życzyć powodzenia podczas pokonywania kolejnych Puszcz w Polsce.