W ramach różnorakich przedsięwzięć, które odbywały się w naszej gminie w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, do którego włączyła się Biblioteka w Skokach w dniu 12 maja zorganizowano rajd rowerowy pod nazwą I Rodzinny Rajd Rowerowy do REJowca, który miał w ostateczności metę w Niedźwiedzinach.

Przekropna pogoda sprawiła, że z ponad 100 zgłoszonych uczestników na starcie pojawiło się ich ok 60, co i tak ucieszyło organizatorów niezmiernie. Trasa liczyła 17 km. Jednym z głównych przystanków był Rejowiec, gdzie znajduje się prawdziwy teatr, pn. „Stodoła Teatr”, prowadzony przez pana Jerzego Hamerskiego i Renatę Garczarek. W teatrze tym, swój warsztat aktorski szlifuje grupa teatralna ROZWESOŁKI pod egidą skockiej Biblioteki. Rowerzyści zwiedzili teatr i wyruszyli na metę do Niedźwiedzin, gdzie czekały już na nich pyszne grillowane kiełbaski.

Po odpoczynku pałeczkę organizacyjną przejęły panie bibliotekarki, pod dyrekcja pań Elżbiety Skrzypczak i Gabrieli Bałażyk. Skoro Tygodniu Bibliotek przyświeca popularyzacja czytelnictwa więc i konkursy, gdzie nagrodami były oczywiście książki miały tenże charakter. Wymyślono kilkanaście haseł zachęcających do czytania książek, był też quiz ze znajomości popularnych książek. Zabawy i śmiechu było co niemiara zwłaszcza, że na mecie deszcz odpuścił.

Złote myśli rajdowców:

„Biblioteka zawsze czeka i jest dla każdego człeka”  i   „kto czyta nie błądzi” – rodzina Surdyków

„Gdy ludzie czytają barwne życie mają” – Bartek Gośliński

„Na każdego człowieka inna książka czeka” – Weronika Kordelewicz

„Kto czyta książki zdobywa świat” – Aleksandra Urban

„Czytaj książki będziesz mądry” – Lucyna Nowicka

„Nasza biblioteka to jest wiedzy rzeka” – Małgorzata Florysiak

„Po trudach i znojach przy książce ostoja” – Aniela Zawidzka

„Lubią nawet małe dzieci, gdy im przykład książki świeci” – rodzina Surdyków

„Bo kto książki czytać chce zawsze mądrym staje się” – Magdalena Angowska

„Gdy dużo czytamy bogatą wiedzę mamy” – Maja Kucz

„Nawet stary dziad lubi magiczny książek świat” – Krzysztof Neldner

„Kto książki czyta ten dużo zyskuje” – Maja Gąsiorek

„Kiedy w życiu smutno ci, wtedy w książce zagub łzy” – Karolina Stefaniak

„Skocka biblioteka dobrymi książkami urzeka” – Gabriela Mistrzak

„Lepsze czytanie niż spanie” – rodzina Surdyków

„Czytajcie i wiedzę zdobywajcie” – Gracjan Dębicki

„Książka poprowadzi cię w inny magiczny świat i pozwoli wrócić do dawnych młodzieńczych lat” Anna Kozłowska

„Do biblioteki wczoraj, jutro, dziś każdy może iść” – rodzina Surdyków

„Jestem Zuzia mała, więc książki czyta mama” – Zuzanna Goślińska

„Czytaj książki nasz i za miedzy a zdobędziesz mnóstwo wiedzy” – Stanisław Błochowiak

„Książka uczy, pomaga i cieszy” – Danuta Szymkowiak

Biesiadny klimat w Niedźwiedzinach zapewnił Skoczanin pan Bogdan Gajewski razem ze swoim akordeonem, za co serdecznie w tym miejscu dziękują organizatorzy.

Po pamiątkowym zdjęciu przy ognisku miłośnicy dwóch kółek ruszyli w powrotną drogę.

dzien_dzieckaOrganizatorzy składają serdeczne podziękowania także panu Jackowi Reichelowi Dyrektorowi Regionu Zachodniego Operatora Logistycznego Paliw Płynnych w Rejowcu za użyczenie namiotu. Serdeczne podziękowania składamy także policjantom ze skockiego Komisariatu za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wycieczki.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym rajdzie, tym razem z okazji Dnia Dziecka – już 2 czerwca, zapisy trwają.