Loga_do_NW

Kolejne spotkania podróżnicze dostarczyły dzieciom po raz kolejny  mnóstwo wrażeń. W dniach 14 i 15 marca mali skoccy podróżnicy zdobywali ośmiotysięczniki podczas spotkań pt.: DO SZKOŁY POD GÓRKĘ – DZIECI Z HIMALAJSKICH SZLAKÓW i  HIMALAJE – TAM GDZIE DZIECI PIJĄ SŁONĄ HERBATĘ….

przedszkole

szkola_podstawowa

 

 

4-03_2_Himalaje_Slona_Herbata_12-03_2_Himalaje_Slona_Herbata_2 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia były opowieścią o dzieciach spotkanych podczas wędrówek w Himalajach indyjskich i nepalskich. Dlaczego dzieci w Himalajach mają do szkoły pod górkę? Ile kilometrów ma najwyższa góra świata? Czy w Himalajach latem jest śnieg? Czy dzieci w Himalajach grymaszą przy jedzeniu? Jakie noszą fryzury? Jak wygląda szkoła małych mnichów w klasztorze buddyjskim? Czy łatwo spotkać Yeti? Jak wygląda jak?

Na te i inne pytania odpowiedzieli podczas ilustrowanego slajdami spotkania podróżnicy państwo Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

Nauczyli dzieci witać, dziękować i liczyć w języku nepalskim (źródło p. K. A. Mazurkiewicz)

1-03_Autor_Mazurkiewicz5-03_1_Himalaje_Do_szkoly_1Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie – Podróżnicy, autorzy wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorzy profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.
Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Gruzję a także Wenezuelę, Tanzanię i Turcję. Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1994 prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita: pilotują wyprawy trekkingowe w Himalaje, prezentują pokazy slajdy ze swoich podróży i organizują festiwal TERRA.
Więcej: www.terra.waw.pl