Tegoroczne Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce, czyli Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, miała miejsce na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w dniach 20-22.07.2012 r.

W zawodach tych rewelacyjnie spisał się ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików w chodzie na 5000 m Mateusz Nowak reprezentujący klub UKS „SKOCZEK” Skoki. Startując z o rok starszymi kolegami w kategorii junior młodszy, tym razem już na dystansie 10000 m wychodził II miejsce w Polsce zdobywając tytuł Vice-Mistrza Polski i srebrny medal, w czasie nowego rekordu życiowego, który obecnie wynosi: 46:47,38. Mateusz przekroczył linię mety zaledwie o 4 sekundy za kolegą ze Środy Wlkp. Szymonem Zielińskim, tegorocznym reprezentantem Polski na Puchar Świata w Sarańsku. Mateusz na co dzień trenuje ze swoim tatą Wiesławem Nowakiem i jest tegorocznym absolwentem Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach w Skokach.

Na mecie przyjął telefoniczne gratulacje m. in. od starszego brata Łukasza, któremu odpowiadając (dziękując) powiedział, iż teraz czas na powtórzenie tego wyniku przez niego na seniorskiej olimpiadzie w Londynie.

DSC_0176 DSC_0201 DSC_0222 DSC_0246

DSC_0342 DSC_0349 DSC_0353 DSC_0366