W dniach 04-09 czerwca 2012 roku na zbiorniku Dębowa niedaleko Kędzierzyn Koźla rozegrane zostały XIV Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Polski Karparzy. Wędkarstwo karpiowe polegające na połowie dużych osobników tego gatunku i jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającą się dziedziną wędkarstwa w Polsce. Warto zaznaczyć, że w zawodach tych uczestniczył dobrze znany wszystkim Skockim wędkarzom Marek Hallas, który wspólnie ze swoim partnerem z drużyny Janem Zawadą wywalczył tytuł wicemistrzowski.

Oficjalne wyniki Mistrzostw Polski

1 miejsce Marcin Mrowiński & Krzysztof Mróz 53,800 kg (10 ryb)
2 miejsce Marek Hallas & Jan Zawada 51,710 kg (5 ryb)
3 miejsce Mariusz Wiewióra & Sebastian Ryszkowski 40,500 kg (6 ryb)

Więcej informacji i wywiad z Markiem Hallas można będzie znaleźć w najbliższym (piątkowym) wydaniu Tygodnika Wągrowieckiego.

Marek_Halas_1 Marek_Halas_2