Gmina Skoki stara się odpowiadać na potrzeby mieszkańców i w miarę możliwości stwarza im warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego. W Skokach można korzystać z siłowni zewnętrznych, kompleksów boisk, licznych rajdów rowerowych oraz innych form rekreacji, a w wioskach są coraz lepiej wyposażone boiska i place zabaw.

Ostatnią inwestycją zrealizowaną przez Gminę Skoki był montaż piłkochwytu w Jabłkowie wzdłuż nowej cześć boiska. Pozwoli to na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na tym terenie, a także wpłynie na komfort gry w piłkę. Mamy nadzieję, że zmobilizuje to mieszkańców tej wioski do  częstych treningów, tak aby w przyszłym roku drużyna zgłosiła swój udział np. w Gminnej Lidze Piłki Nożnej.

Bardzo pozytywne komentarze wywołała również budowa kortu tenisowego w Lechlinie, który jest często odwiedzany przez mieszkańców – niestety nawierzchnia wokół kortu wymagała utwardzenia kostką betonową. Dotychczas piasek i kamienie wokół powodowały niszczenie nawierzchni poliuretynowej.  Współpracując  z pracownikami Stowarzyszenia Edukacyjnego Tęcza, udało się zabezpieczyć kort, z którego można już w pełni korzystać do czego serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy.