31 grudnia 2010 roku udziałem w XXVII Biegu Sylwestrowym w Poznaniu mieszkaniec Gminy Murowana Goślina, a rodzinnie związany ze Skokami Andrzej Ludzkowski zaczął reprezentować Miasto i Gminę Skoki w organizowanych w różnych miejscach Polski biegach sportowych. Od tego czasu, tylko w roku 2011 brał udział w 21 biegach na dystansach od 5 km do 42,195 km – maratonie i przebiegł łącznie ok. 4.000 km.

W ostatnim, ubiegłorocznym XXVIII Biegu Sylwestrowym prowadzącym wokół poznańskiej Malty na dystansie 5,4 km pan Andrzej biegł wraz ze swymi synami Robertem i Dawidem i wraz z nimi znalazł się wśród 277 pań i panów, którzy dobiegli do mety. W biegu tym w punktacji ogólnej wszystkich uczestników, z czasem 24 minut zajął 39, a w kategorii 40-latków 3 miejsce. Towarzyszący mu synowie uplasowali się odpowiednio: Robert z czasem 25,59 minut na 55 miejscu, Dawid z czasem 30,16 minut na 145 miejscu.

Nie inaczej jest i w roku obecnym, w którym, tylko miesiącu styczniu „nasz biegacz” uczestniczył:

– 7 stycznia w biegu 3, III Grand Prix Poznania na 5 km, który ukończył z wynikiem 22 minut i 10 sekund i zajął 186 miejsce na 590 osób, które dobiegły do mety;

– 14 stycznia w Grand Prix Obornik w Chrustowie na dystansie 12 km; przy szalejącym wietrze i mrozie ukończył go wynikiem 57 minut 04 sekund i uplasował się na 49 miejscu na 97 startujących;

– 21 stycznia w 4 biegu Grand Prix Poznania na długości 5 km, który ukończył z wynikiem 22 minut i 33 sekund i zajął 179 miejsce na 516 osób, które dobiegły do mety.

W dniu 11 lutego Andrzej Ludzkowski brał udział w X Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie na dystansie 15 km i przy 12 stopniowym mrozie z czasem 1 godzina 10 minut i 52 sekundy zajął 226 miejsce w kategorii open na 533 zawodników, którzy ukończyli bieg.

Dnia 18 lutego w ekstremalnych warunkach pogodowych wystartowało 409 zawodników na trasę 5 biegu 3 GP Poznania, w tych warunkach pan Andrzej zajął najwyższe miejsce w historii moich startów w GP bo 115 miejsce na 409 zawodników. GRATULUJEMY !!!

Niezależnie od wyżej wymienionych startów pozostają też treningi, w trakcie których pan Andrzej w miesiącu styczniu przebiegł 219 km, a w miesiącu lutym planuje przebiec ok 260 km.