Trzy pokolenia ludzi sportu, łącznie ponad 130 osób związanych z Klubem Sportowym „Wełna”, a wśród nich zawodnicy, trenerzy i opiekunowie najmłodszych oraz działacze i sponsorzy, zasiadło 13 grudnia przy wigilijnym stole. Z zaproszenia organizatora, Zarządu Klubu skorzystali i do Biblioteki Gminnej, która tym razem użyczyła sportowcom „Wigilijnych stołów” przybyli też: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kujawa, Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos oraz Sekretarz Gminy Blanka Gaździak.

Wszystkich przybyłych w imieniu Zarządu Klubu serdecznie powitał Wiceprezes Zarządu Andrzej Pilaczyński, który równocześnie podkreślił, że dzisiejsze spotkanie stanowi uwieńczenie pewnego rodzaju zobowiązań i przedsięwzięć wcielanych w życie od pamiętnego spotkania wigilijnego z grudnia 2009. To wówczas, w mroźny i śnieżny wigilijny wieczór postawiono przed Klubem zadanie poprawy nie tylko poziomu gry,  ale i uczynienia go stowarzyszeniem bardziej masowym, które stanie się organizatorem życia sportowego najmłodszych Skoczan.

Dzisiaj w barwach Klubu, w swych grupach wiekowych gra 6 drużyn, od najmłodszych „Żaków”, poprzez „Orliki”, „Młodziki”, „Trampkarzy” oraz „Juniorów” do „Seniorów”. Wszystkie te drużyny uzyskują dobre wyniki, a drużyna seniorów z powodzeniem utrzymuje się w czołówce IV Ligi.

Wszystko to, nie byłoby możliwe bez dobrej współpracy Zarządu z rodzicami i opiekunami młodych sportowców oraz bez dobrej współpracy z trenerami- w tym również zarówno z Tomaszem Bekasem, który doprowadził pierwszą drużynę do IV ligi, jak i z obecnie prowadzącym ją Krzysztofem Pancewiczem- którzy dzisiejszy dzień świętują wraz z nami wszystkimi. Ale nie byłoby to też możliwe bez aktywnej pracy wszystkich klubowych działaczy oraz bez przykładnej współpracy  Zarządu  z Samorządem Gminy i ze sponsorami.

Wystąpienia Wiceprezesa zakończyły życzenia na nadchodzące Święta Bożonarodzeniowe i na Nowy 2015 Rok.

Życzenia te znalazły też wsparcie w ciepłych słowach Burmistrza Tadeusza Kłosa i Przewodniczącego Rady Zbigniewa Kujawy.

W świąteczny nastrój uczestników wprowadziły kolędy w wykonaniu młodych artystów: solistki Małgorzaty Frąckowiak i akompaniatora Kaspra Kujawy, w wykonaniu których na wstępie zabrzmiała nastrojowa „Cicha noc”, a po niej wprowadzająca ożywienie „Przybieżeli do Betlejem” i następne.

Z kolei wszyscy raczyli się przygotowanymi specjalnie na ten wieczór daniami wigilijnymi, a po ich skonsumowaniu na salę wkroczył Święty Mikołaj z workiem pełnym świątecznych czekolad, którymi obdarował wszystkich obecnych.

Czas rozdawania prezentów umilała świąteczna muzyka i koncert młodych artystów oraz toczone w międzyczasie rozmowy przy stole.

Gdy Święty Mikołaj opuścił salę by czynić swą powinność w innym środowisku na stołach zagościła kawa i herbata, a uczestnicy mieli możność pogrążyć się w degustacji świątecznych pierników i innych wypieków.

Nad oprawą artystyczną spotkania oraz nad tym by „na stołach panował świąteczny nastrój” zadbały panie – prywatnie mamy i opiekunki najmłodszych klubowych zawodników pod egidą pani Magdaleny Bartkowiak.

[Not a valid template]