22 czerwca w Rumi k/Gdańska odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w chodzie sportowym na dystansie 20 km.
Bardzo dobrze wypadł w tych zawodach Łukasz Nowak, który w stawce najlepszych zawodników w tej konkurencji lekkoatletycznej w Polsce wywalczył V miejsce. Uzyskany czas 1:29,38 jest jego rekordem życiowym, lepszym o ponad 3 minuty z ubiegłego roku. Lepszymi tego dnia okazali się tylko chodziarze, którzy reprezentować będą nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Uzyskane przez Łukasza tegoroczne wyniki, rekordy życiowe poprawione na wszystkich
dystansach zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski na mecz Niemcy – Polska w Rostocku, który odbędzie się 28 czerwca 2008r.

Na zawodach w Rumi, młodszy brat Łukasza, Mateusz wychodził 2 miejsce na dystansie 3 km w czasie 17:48 w kategorii dzieci roczników 1995 – 1996.