10 czerwca 2008r. Gimnazjum nr 1 i. Polskich Olimpijczyków w Skokach oraz Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” współorganizowały Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowym Biegu na Orientację. Gościliśmy uczniów z całego województwa wielkopolskiego, przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły były reprezentowane przez drużyny – 3 osobowe sztafety dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowało ok. 500 uczestników a licząc opiekunów, kierowców i sędziów, gościliśmy ok. 700 osób. Była to więc jedna z największych imprez sportowych zorganizowana w ramach szkolnej rywlizacji sportowej w naszym województwie w minionym roku szkolnym.

Zawody bardzo sprawnie zostały zorganizowane i przeprowadzone w lesie przy Gimnazjum w Skokach przez nauczycieli i uczniów naszego Gimnazjum, Prezesa Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” w Poznaniu, przedstawicieli Wielkopolskiego Związku Biegu na Orientację oraz uczennicę LO w Lesznie.

Sędzią głównym i współorganizatorem zawodów był p. Marek Dubisz z Leszna.
Sędzia techniczny Marek Koniarek z Warszawy
Przygotowanie map oraz tras biegowych dla poszczególnych kategorii wiekowych Robert Banach z Leszna
Sekretariat zawodów Elżbieta Chojnacka
Wydawanie map Małgorzata Adrych i Ilona Węglewska
Sędzia mety Hanna Węglewska
Otwarcie i zakończenie zawodów, wyżywienie Wiesław Sierzchuła
Logistyka Grzegorz Samol
Opieka medyczna Aurelia Wojtkowiak
Kierownik zawodów – przygotowanie i prowadzenie imprezy, start sztafet Wiesław Nowak
Współorganizacja zawodów, Prezes SZS „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk

Zgodnie z Komunikatem Organizacyjnym, drużyny zgłaszały się do weryfikacji od godz. 9.30. Weryfikacja prowadzona była w hali sportowej naszego Gimnazjum. O godz. 11.00 odbyła się odprawa trenerów i zawodników . Po oficjalnym otwarciu zawodów przez prezesa SZS „Wielkopolska” Pana Zdzisława Urbańczyka i Dyrektora Gimnazjum Pana Wiesława Sierzchułę rozpoczęła się rywalizacja sztafet. Zawodnicy startowali zgodnie z listą startową z elektronicznymi urządzeniami do pomiaru czasu.

WYNIKI ZAWODÓW ZKOŁY PODSTAWOWE:
dziewczęta:
1.SP Raszków
2.SP Mochy
3.SP Nowy Bolęcin
4.SP 4 Leszno

chłopcy:
1.SP Mochy
2. SP Skoki w składzie: Mateusz Nowak, Dawid Mazurek, Filip Kujawa.
3. SP Nowy Bolęcin
4.SP Raszków

GIMNAZJA
dziewczęta:
1. Gimnazjum Mochy
2. Gimnazjum Raszków
3. Gimnazjum nr 1 Leszno
4. Gimnazjum Lipno
8. Gimnazjum nr 1 w Skokach w składzie: Monika Lehmann, Monika Kucz, Agnieszka Gruss.

chłopcy:
1. Gimnazjum Mochy
2. Gimnazjum Nowy Bolęcin
3. Gimnazjum Raszków
4. Gimnazjum Publiczne w Czarnkowie
6. Gimnazjum w Skokach w składzie Robert Lipczyński, Sebastian Seyda, Wojciech Moliński.
8. Gimnazjum nr 1 w Skokach w składzie: Łukasz Bartol, Paweł Popadowski, Filip Człapka.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

dziewczęta:
1. LO Trzcianka
2. I LO Leszno
3. I LO Pleszew
4. I LO w Wągrowcu w składzie Magdalena Nowak, Marta Kaczmarek, Teresa Wleczyk.
12. ZSP nr 2 w Wągrowcu w składzie: Justyna Bochenek, Marika Musiał, Anna Frączek.

chłopcy:
1. ZSL Goraj
2. ZSOiP w Wolsztynie
3. I LP Leszno
4. VIII LO Poznań
20. ZSP nr 2 w Wągrowcu w skłdzie: Michał Fojutowski, Robert Szkudlarek, Bartłomiej Bejma.

Najlepsze cztery zespoły w każdej kategorii otrzymały puchary dyplomy i medale ufundowane przez SZS „Wielkopolska” w Poznaniu a każdy opiekun nagradzanej reprezentacji upominek ufundowany przez UMiG w Skokach.
Nagrody wręczyli: Burmistrz MiG Skoki Tadeusz Kłos
Prezes SZS „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk
Dyrektor Gimnazjum w Skokach Wiesław Sierzchuła
Kierownik zawodów Wiesław Nowak

Kolejne zawody w biegu na orientację w ramach rywalizacji szkół województwa wielkopolskiego odbędą się jesienią w Goraju.