TĘCZOWY Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka, a konkretnie XIII jego edycja miała miejsce 14 czerwca. W rajdzie udział wzięło blisko 100 dzieciaków na rowerach i ich dorosłych opiekunów.

Wszyscy uczestnicy na starcie otrzymali od burmistrza Tadeusza Kłosa kominy z naszym logo, czyli sportowe chusty których sposobów założenie jest kilka, komin przyjacielem ludzi aktywnych!

Trasa rajdu miała tylko, albo aż 13 km i wiodła spod Biblioteki w Skokach wzdłuż jez. Budziszewskiego przez Grzybowo do Lechlina, gdzie metę przygotowali pracownicy Stowarzyszenia Edukacyjnego TECZA z Jabłkowa.

Pogoda dopisała wyjątkowo tego dnia, było słonecznie i ciepło, czekające na wszystkich lody były strzałem w 10!. Dla każdego była także szneka z glancem, a nawet dwie 😉

Z uwagi na panującą teraz sytuację epidemiologiczną oraz reżim sanitarny na dzieci nie czekały dmuchane zamki i inne atrakcje, za to każdy młody rowerzysta wyjechał z wylosowaną nagrodą.   

O tym jak bardzo ludzie są spragnieni tego typu imprez niech świadczy fakt, że w 24h od momentu ogłoszenia zapisów na liście uczestników było niemalże 150 nazwisk. Wśród uczestników 90 % stanowili nasi mieszkańcy.

Organizatorzy pragną podziękować szczególnie Sławce Kędziorze, Asi Tomczak i Piotrowi Wiśniewskiemu ze Stowarzyszeniu Edukacyjnego TĘCZA za pomoc i współorganizację rajdu. Krzysztofowi Rubertowi, policjantowi z Komisariatu Policji w Skokach za pomoc w bezpiecznym przejeździe uczestników. Wszystkim osobom, które pomagały na trasie i mecie rajdu. Niech największym podziękowaniem dla Was będą uśmiechnięte twarze dzieci na przepięknych zdjęciach autorstwa Tomasza Szwajkowskiego.

Na kolejny TĘCZOWY Rodzinny Raj Rowerowy zapraszamy w sobotę 11 lipca, szczegóły na plakacie.

Galeria zdjęć z Rajdu