Góry pokochał nad życie. Wspinaczki stały się jego największą pasją. Wyprawy na szczyty – lekcjami pokory, solidarności, rywalizacji z wyznaczonym celem. Potęga górskich wierzchołków dała mu moc do pokonania celów, jakże często niedostępnych dla innych ludzi. W górach już od dziecka szukał wolności.

Adam Bielecki przybył na spotkanie do skockiej biblioteki. Czekało na niego ponad 200 osób. Opowieść o drodze z rodzinnych Tychów na szczyty najwyższych gór świata wywołała wiele emocji. Uczestnicy nie kryli wzruszenia i zachwytu. Niezwykła skromność himalaisty, gotowość do ratowania ludzkiego życia w ekstremalnych warunkach, zdroworozsądkowe traktowanie wyzwań mogą być dla nas wszystkich wzorem do naśladowania.

Po spotkaniu można było zakupić książkę „Spod zamarzniętych powiek”, będącą hołdem złożonym bohaterom polskiego himalaizmu zimowego.

Zdobywca, jako pierwszy człowiek zimą, Gaszerbrum I i Broad Peak odwiedził Skoki w dzień po rocznicy zdobycia Mount Everest przez Wandę Rutkiewicz.

Chapeau bas Panie Adamie!

Galeria zdjęć ze spotkania autorstwa Kingi Lubawej