Sukcesem 6 polskich osad wioślarskich wyrażającym się zakwalifikowaniem do Igrzysk Olimpijskich w roku 2020 w Tokio oraz zdobyciem 1 złotego, 2 srebrnych i 1 brązowego medalu zakończyły się organizowane w sierpniu Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie w Linzu.

Wśród zwycięskich załóg – co nas szczególnie cieszy- znalazły się też dwie prowadzone przez naszego współmieszkańca, trenera Aleksandra Wojciechowskiego wspomaganego przez byłego Olimpijczyka Roberta Sycza, które swój start równocześnie zakończyły na „podium medalowym”.

Startująca w „czwórkach podwójnych” osada w składzie: Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański, ustępując jedynie Holendrom i wyprzedzając Włochów, zajęła II miejsce i zdobyła „Srebrny Medal”.  Ich koledzy płynący w „dwójkach podwójnych”: Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup, „goniąc” załogi Chin i Irlandii zdobyli „Brązowy Medal”.

„Na marginesie” tego wydarzenia pragnę zaznaczyć, że Aleksander Wojciechowski pełni funkcję trenera odpowiedzialnego za przygotowanie polskiej reprezentacji do Igrzysk Olimpijskich, a udział w Igrzyskach w Tokio będzie jego szóstym udziałem w tak wielkim i ważnym wydarzeniu sportowym.