W środę 12 grudnia br. w murach Szkoły Podstawowej w Skokach miało miejsce spotkanie podsumowujące II edycję Grand Prix Skoków w biegach przełajowych 2018. W mijającym roku cykl składał się z 7 biegów od marca do listopada z przerwą wakacyjną. Przed biegami open miały miejsce biegi dla dzieci i młodzieży. Nieodłącznym punktem każdej edycji był marsz Nordic Walking po trasie open.

Łącznie we wszystkich kategoriach w tym roku wystartowało 115 zawodników a minimum wymagane by uczestniczyć w gali podsumowującej, czyli ukończenie 3 biegów osiągnęło 56 biegaczy. Ogółem w poszczególnych kategoriach wiekowych nastąpił delikatny wzrost uczestników w porównaniu do I edycji z 2017.

Nagrody i medale wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos. Podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz uroczystości zakończenia biegów składam Karolinie Stefaniak. Dziękuję uczennicom Szkoły Podstawowej w Skokach za pomoc w sekretariacie zawodów a Łukaszowi Nowakowi za pomoc przy organizacji i na mecie biegów. Nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy Skoki, książki i płyty p. Katarzyna Borowczyk z firmy Press Service Monitoring Mediów. Pamiątkowe medale otrzymali wszyscy, którzy ukończyli min 3 biegi. Nagrody i wyróżnienia najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Organizator Wiesław Nowak

4. Wojciech Cholewiński
  5. Wioleta Kamińska
  6. Tomasz Kamiński