W niedzielne popołudnie 5 października grupa skockich gimnazjalistów pod opieką pp. Andrzeja Surdyka, Wiesława Owaka, Norberta Neldnera i Dariusza Matuszczaka miała wspaniałą okazję wyjechać na Stadion Lecha w Poznaniu na mecz:

Lech Poznań – GKS Bełchatów

            Podekscytowani, zaopatrzeni w gadżety (czapki, szaliki Lecha) zebraliśmy się koło skockiego gimnazjum, skąd autobusem we wspaniałej atmosferze udaliśmy się do Poznania. Już od pierwszego gwizdka na murawie poznańskiego stadionu dominowali piłkarze Lecha.

Na stadionie zgromadziło się ponad 18 tysięcy kibiców, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę swoim nieustającym dopingiem.

Oczywiście „kocioł” przygotował piękną oprawę nawiązującą do walczącej we wrześniu 1939 armii Poznań a na trybunach chyba dało się zauważyć kombatantów.

Jak wiadomo poznańska publiczność jest wymagająca a piłkarze Kolejorza zagwarantowali kibicom 90 minut walki i zaangażowania, tym samym pokonując rywala aż 5:0!!!

Było to dla nas ekscytujące i niezapomniane przeżycie.

Lech wygrał zasłużenie. Ich dominacja w tym spotkaniu była widoczna.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do domu.

Oby takich spotkań było więcej – z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz.  

            Akcja „Gimnazjaliści na Kolejorza” odbyła się już po raz czwarty i jak zwykle spotkała się z licznym odzewem. Tym razem do Poznania zjechało 88 grup z 72 miejscowości, co daje dokładną liczbę 4206 gimnazjalistów wraz z opiekunami. Ich obecność na trybunach INEA Stadionu ponownie przyniosła Lechowi szczęście. Byliśmy wśród nich.