Korona Polskich Półmaratonów jest dla osób ze środowiska biegowego wyzwaniem, czymś co elektryzuje! Czymś co należy zdobyć! Co to jest ta Korona? Zapyta ktoś, kto nie jest w temacie. Co trzeba zrobić żeby zdobyć medal Korony Polskich Półmaratonów?

Jest to trochę skomplikowane, a więc od początku. W skład Korony Polskich Półmaratonów wchodzi 11 imprez biegowych rozgrywanych na dystansie 21,097 km, które muszą spełnić bardzo surowe kryteria. Aby zdobyć medal należy ukończyć 5 z nich w ciągu jednego roku kalendarzowego. Nie mogą to być jednak dowolne biegi z tej piętnastki. Wśród nich w 2018 muszą się znaleźć:
– jeden z czterech: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków
– jeden z trzech: Białystok, Wałbrzych,  Piła
– jeden z czterech: Gdynia, Sobótka, Grodzisk Wlkp., Gniezno.

Co jest trudnego w zaliczeniu takiej Korony? Po pierwsze samo przygotowanie się nie tylko do jednego biegu, a aż do 5. Starty muszą być zaliczone w ciągu roku. Czasami trzeba myśleć, planować, biec rozsądnie, bo może nam się np. w czwartym starcie przytrafić kontuzja i nie zaliczymy piątego, a kolejny nie będzie pasował do schematu wyznaczonego przez organizatora i nici z Korony. Możemy też coś planować, a życie życiem. Łatwo nie jest to wszystko poukładać. Trzeba także trochę pojeździć po Polsce.

Jeśli już szczęśliwie ukończymy 5 półmaratonów należy wypełnić wniosek i przesłać go do organizatora z zaliczonymi biegami, ten weryfikuje wszystkie te starty i przyznaje pamiątkowy medal Korony Polskich Półmaratonów.

Kilku Skoczan we wcześniejszych latasz zdobywało tego typu zaszczytne wyróżnienie.
W tym roku z grona skockich biegaczy (o których wiemy) do takiego wyzwanie przystąpili: Kasia Borowczyk i Natalia Gryska, one zaliczyły: Gdynię, Poznań, Wrocław, Piłę i Gniezno oraz Filip Kujawa, Robert Oksza – Skibiński i Bartosz Seidler oni ukończyli natomiast: Gdynię, Poznań, Grodzisk, Piłę i Gniezno. Te wszystkie ukończone biegi spowodowały zdobycie Korony Polskich Półmaratonów. Brawo.

W ostatnim biegu na dystansie 21.097 km w Gnieźnie w minioną niedzielę biegło siedmioro mieszkańców naszej gminy, a to ich wyniki:

Imię i nazwisko

Miejsce OPEN

Czas

Filip Kujawa

341

1:37.31

Łukasz Kruk

 

1:41.20

Katarzyna Borowczyk

1069

1:50.07

Waldemar Szewczyński

1352

1:53.34

Robert Oksza-Skibiński

1512

1:55.32

Bartosz Seidler

1951

2:00.34

Natalia Gryska

2669

2:11.52

Przypominamy, że 28 października odbędzie się III edycja naszego półmaratonu, tym razem na odwróconej trasie ze Skoków do Wągrowca. Regulamin, zapisy na stronie www.polmaratonwagrowiecskoki.pl

Bartosz Seidler

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*