Dnia 14 marca 2014 klasa 3 d Gimnazjum nr 1 w Skokach wraz z swoim wychowawcą a zarazem jednym z opiekunów panem Andrzejem Surdykiem zorganizowała wyjazd na mecz piłki nożnej Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko Biała. Uczniom naszej szkoły, bardzo spodobał się pomysł, licznie się zgłosili, więc w bardzo szybkim czasie miejsc na wyjazd zabrakło.

Ubrani w niebiesko – białe barwy z flagami i specjalnie przygotowanym transparentem uczniowie, po przybyciu na stadion, byli bardzo podekscytowani i jak najszybciej chcieli zacząć już dopingować swoją ukochaną drużynę. Mecz rozpoczął się o godzinie, 20:30 ale emocje towarzyszyły przez całe spotkanie. Pierwszą bramkę z rzutu karnego strzelił w 31 minucie kapitan drużyny Hubert Wołąkiewicz, radość uczniów i zarazem pozostałym kibicom klubu towarzyszyła do 63 minuty, kiedy to zawodnik przeciwnej drużyny- Przemysław Pietruszka strzelił z dystansu wyrównującego gola. Przez pozostałą cześć meczu utrzymywał się remis, kiedy już wszyscy zwątpili w zwycięstwo Kolejorza w doliczonym czasie, Mateusz Możdżeń z rzutu wolnego z odległości 17 metrów wykonał perfekcyjny strzał w okienko bramki, przez co mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Lecha Poznań.

Popłynęły łzy szczęścia, zaczęto skakać i śpiewać z radości że nasza ukochana drużyna nie zawiodła nas i pokazała że w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Podczas gdy większość kibiców opuszczała stadion nasi gimnazjaliści nadal świętowali i śpiewali a czym zwrócili na siebie uwagę wielu kibiców, ze strony „kotła” było widać uniesione kciuki. Skocka młodzież pokazała jak potrafi się bawić.

1-kolejorz_3 2-kolejorz_1 3-kolejorz_2