Niełatwo miały dzieci (ponad 100) i opiekunowie (drugie tyle) podczas tradycyjnego rajdu rowerowego zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki w sobotę 2 czerwca. Po pierwsze wysoka temperatura, a po drugie susza, która sprawiła, że leśne i polne drogi zamieniły się w piaszczyste pułapki, które pokonać jest naprawdę trudno. Trasa w sumie miała ok 16.5 km, w połowie terenowa w połowie asfaltowa. Rajdowcy wyruszyli spod Biblioteki w kierunku Karolewa, lasem przebili się do drogi asfaltowej do Antoniewa i dalej do Glinna, gdzie na półmetku na boisku sportowym czekała zimna niespodzianka: zimna woda i lody dla wszystkich. Po przerwie lasem dzieci i ich opiekunowie dojechali do Kakulina, gdzie jeden skręt w lewo i asfaltem na metę rajdu do Rakojad, gdzie w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów zorganizowano po raz kolejny MOTO PIKNIK.  

Upał i trudy rowerowej wyprawy zostały nagrodzone zimnym prysznicem, a potem to już tylko moc atrakcji głownie dla dzieci, bo to ich święto. Wata cukrowa, dmuchane zamki, malowanie twarzy, gry i zabawy z animatorami, policją i strażą pożarną. MOTO PIKNIK był imprezą otwartą dla wszystkich chętnych. Dla starszych tez coś się znalazło samochody, motory nowsze i starsze, kosmetyki samochodowe i inne atrakcje.

Wszystkie dzieci, które pokonały rowerową trasę nie odjechały do domu z niczym. Wśród nich Burmistrz Tadeusz Kłos rozlosował nagrody w postaci m.in.: sprzętu sportowego i gier edukacyjnych.

Organizatorzy dziękuję wszystkim tym, którzy zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom rajdu. Właścicielom OSKP w Rakojadach, panom Damianowi i Radosławowi Milibrandom za wspólną organizację Pikniku, Sołtysowi sołectwa Glinno Alojzemu Maciejewskiemu za pomoc przy wodzie i lodach oraz Piotrowi Kaczmarkowi za zimny prysznic na mecie 🙂