XIV Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym

W dniu 9 marca br. odbył się w naszym gimnazjum etap rejonowy XIV IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM. Konkurencja sportowa stosunkowo mało znana, choć bardzo widowiskowa. Nie jest też rozpowszechniana w mediach mimo, że od 1995r. odbywają się Mistrzostwa Europy i Świata .

Konkurencja jest bardzo trudna mimo, że czas prezentacji trwa około 3 minut. Sędziowie oceniają:

  • Ćwiczenia obowiązkowe
  • Ćwiczenia w pozycjach wysokich i niskich/ na podłodze/
  • Elementy akrobatyczne
  • Choreografię
  • Dobór muzyki
  • Synchronizację ruchów wszystkich osób tańczących
  • Układ figur na boisku i płynności przejść między nimi
  • Wrażenie artystyczne, estetykę stroju i zakończenie układu.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Klasyfikacja w kategorii :

a/szkoły podstawowe: I miejsce- SP nr 1 Chodzież, II miejsce- SP Lubasz, III miejsce -SP nr 1 Czarnków

b/gimnazja: I miejsce- Gimnazjum nr 1 Skoki, II miejsce –Gimnazjum Gębice, III miejsce- Gimnazjum Drawsko

c/ szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce LO Czarnków, II miejsce Złotów.

Reprezentacja gimnazjum w składzie: Kaczmarek Agnieszka, Kubiatowicz Klaudia, Krych Angelika, Krzymieniewska Michalina, Podraza Kamila, Rychlicka Zuzanna, Springer Patrycja, Stróżewska Monika, Uram Weronika pod opieką Wiesławy Hauke zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego, XIV Finał Wojewódzki odbył się 8 kwietnia w Poznaniu w hali Arena.W zmaganiach uczestniczy 64 zespoły. Drużyna naszego gimnazjum zajęła XVII miejsce na 22 drużyny startujące/ w naszej kategorii/.


Zespół ROSES na Gali Tańca Towarzyskiego

5 kwietnia 2013r odbyła się w hali wągrowieckiego OSIR-u Gala Tańca Towarzyskiego.

Podczas tegoroczne j gali odbył się tylko turniej tańca latynoamerykańskiego. Latynoskie rytmy tańczono w 2 finałach . Finał A –dla bardziej zaawansowanych i finał B – dla mniej zaawansowanych.

Zespół nie brał udziału w samym turnieju, ale z zaciekawieniem przyglądał się poczynaniom zawodników. Precyzja i plastyczność ruchu zadziwiała, wyczucie rytmu powalało na kolana a harmonia i gracja ruchu partnerów budziła podziw. Całość oceniali sędziowie m.in. Iwona Pavloić – jurorka telewizyjnego programu „Taniec z Gwiazdami”.

Organizatorami gali tanecznej był: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu oraz Agencja Reklamowo – Artystyczna Kajetan Gościniak. To oni zaprosili zespół na występy podczas Gali Tańca Towarzyskiego. Najlepsi tancerze zostali nagrodzeni przez zastępcę burmistrza Wągrowca Grzegorza Kamińskiego. A my otrzymaliśmy rzęsiste brawa i pochwały od samej mistrzyni. Mimo natłoku pracy znalazła czas i stanęła do pamiątkowej fotografii.

1-zawody_rejonowe_skoki_1 2-zawody_rejonowe_skoki_2

3-arena_1 4-arena_2

5-gala_tanca_2 6-gala_tanca_1