W dniu 16.11.2012 w świetlicy wiejskiej w Brzeźnie, odbyła się biesiada seniorów, mieszkańców sołectwa Sławica. Była to okazja by spotkać się i podyskutować o historii miejscowości, powspominać ważne wydarzenia, oraz ludzi związanych z miejscowością. Biesiadowano z humorem przy suto zastawionym stole, pomimo, że zabrakło przy nim niektórych mieszkańców, z przyczyn zdrowotnych, lub innych przyczyn losowych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy rady sołeckiej wsi Sławica i z jej czynnym udziałem. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

fot. Henryk Sikora.

01-biesiada_seniora_w_Slawicy__5 02-biesiada_seniora_w_Slawicy__6 03-biesiada_seniora_w_Slawicy__1

 05-biesiada_seniora_w_Slawicy__3 06-biesiada_seniora_w_Slawicy__707-biesiada_seniora_w_Slawicy__4


 

09-balik_w_slawicy__2W sobotę 17.11.2012r, dzień po biesiadzie seniorów w Brzeźnie, Rada Sołecka zorganizowała w salce u pana Krzysztofa Stożek, balik dla dzieci. Gospodarz był główną atrakcją wieczoru, z racji stroju, oraz nietuzinkowego podejścia do dzieci. Nasi milusińscy byli cały czas absorbowani z powodu licznych konkursów, zabaw i wspaniałej atmosfery, które nie pierwszy raz towarzyszyła dzieciom podczas zabaw w tym miejscu. Pociechy z żalem rozchodziły się pod opieką rodziców do domu, a jedynym argumentem było ich zmęczenie zabawą i zdobyte nagrody.

fot. Daniel Gapiński

08-balik_w_slawicy__1 10-balik_w_slawicy__3 11-balik_w_slawicy__4

12-balik_w_slawicy__5 13-balik_w_slawicy__6 14-balik_w_slawicy__7